Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Чому варто обрати фах розробника програмного забезпечення?

31.03.2021

146 переглядів

У розмовній мові людей, пов’язаних зі сферою ІТ, часто називають «програмістами». Але це поняття – доволі розмите і не дає уявлення про те, у чому полягає діяльність конкретного фахівця. Адже в інформаційних технологіях багато різних підгалузей та спеціалізацій, в рамках яких функції спеціалістів значно відрізняються. А відтак розробник програмного забезпечення, тестувальник та системний адміністратор – це люди, які займаються зовсім різною діяльністю, хоча вся вона пов’язана з комп’ютерними технологіями. У цій статті ми розповімо, кому і чому варто обрати фах розробника програмного забезпечення.

Хто такий розробник програмного забезпечення?

Розробник програмного забезпечення – спеціаліст, який, використовуючи математичні моделі займається розробкою алгоритмів і програм. При цьому одні з них можуть займатися розробкою програмного забезпечення для певної структури, інші – розробкою операційних систем, роботою з мережами конкретних організацій, ще інші – роботою з глобальними мережами (Інтернет), веб-сторінками тощо.

Під час опанування професії розробника ПЗ студент має вивчити декілька мов програмування: С, С++, С#, PL-SQL, JavaScript, навчитися працювати з СУБД, володіти розміткою веб-сторінок HTML з використанням CSS тощо. Для розробника-початківця – це базовий набір знань, адже, виходячи на ринок праці, він ще не знає, з чим конкретно йому доведеться зіштовхнутися: розробляти спеціалізоване програмне забезпечення для великої компанії, ігри, мобільні додатки чи веб-сайти? А далі, обравши для себе спеціалізацію, можна поглиблювати свої знання і вдосконалюватися саме в обраній галузі.

Якими рисами має володіти розробник ПЗ?

Найголовніші вимоги, які ставляться до розробника програмного забезпечення – це добрі знання з математики та аналітичний склад розуму. Це базис, на якому ґрунтується оволодіння професією, однак, для того, аби стати хорошим програмістом, цього замало.

Потрібно бути наполегливим у вирішенні задач, але водночас гнучким, щоб застосовувати інші підходи, якщо обраний не дає потрібного результату. Важлива якість для програміста – здатність сприйняття нової інформації та досвіду колег, адже в сфері ІТ все змінюється надшвидкими темпами. Важливо, щоб розробник об’єктивно оцінював свої знання і розумів, що йому також властиво помилятися, а тому – експериментував, цікавився іншими способами вирішення задачі, читав, спілкувався з однодумцями та постійно прагнув до професійного розвитку.

Концентрація та посидючість є важливими рисами, якими має володіти розробник. Адже задачі, які нині їм доводиться розв’язувати, стають дедалі складнішими і часто не схожими на ті, які вони розв’язували ще вчора. Але та ж сама посидючість може зіграти і проти фахівця. Адже, якщо присвячувати роботі над завданням по 12-16 годин на день, то так і до професійного вигоряння недалеко.

І хоча це звучатиме дивно, але інколи навіть лінощі є позитивною рисою для програміста. Але не будь-які лінощі, а, так би мовити, «продуктивні», які допомагають розробнику винайти новий алгоритм, який можна було б застосовувати при розв’язанні типових задач, якщо такі виникатимуть в майбутньому.

Попит на професію

Розробники ПЗ вже зараз є одними з найбільш затребуваних фахівців на ринку праці, а зважаючи на темпи розвитку ІТ-галузі, ця професія, без сумніву, є однією з професій майбутнього. На дату написання цієї статті на сайті пошуку роботи Work.ua було оприлюднено 2073 вакансії розробників ПЗ в Україні. Варто зауважити, що ці спеціалісти можуть працювати віддалено, а тому поле для пошуків роботи для них не обмежується країною проживання. Можна, живучи в Україні, працювати на іноземну ІТ-компанію. За рівнем підготовки українські ІТ-спеціалісти не поступаються своїм іноземним колегам, єдине, на чому слід акцентувати увагу – якщо розробник працює на іноземну компанію, для нього великою перевагою буде вільне володіння англійською. У даному випадку вона потрібна не стільки для написання коду та правильної побудови алгоритмів, як для вільного спілкування та взаєморозуміння із замовником.

Оплата праці

Зарплата ІТ-спеціалістів – найбільш приваблива з усіх сфер ринку праці. Зрозуміло, що є внутрішні розшарування в оплаті праці між досвідченими розробниками і тими, хто тільки входить в професію, але це може слугувати додатковою мотивацією для новачків до підвищення свого професійного рівня.

За даними порталу DOU.ua у липні 2018 року середня заробітна плата програмістів JavaScript I Python рівня Senior сягала 3500 дол.США, С++ - близько 3400 дол.США, С#/.NET – 3300, PHP – 3000 дол.США.Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT STEP

Освіта для дітей

15 млн гривень виділено для навчання дітей військовослужбовців у приватних школах

Подати заявку на безкоштовне навчання можна до 17 жовтня

За даними Генштабу ЗСУ станом на 1 вересня в Україні постраждали понад 2405 закладів освіти, з них 270 – повністю зруйновані. Це викликало переповненість навчальних класів на початку навчального року у багатьох школах країни, особливо в західних та центральних областях, куди було переміщено найбільша кількість сімей з дітьми шкільного віку зі всієї України. Психологи вважають, що однією з найбільш психологічно-вразливою категорією учнів наразі є діти військовослужбовців, що зараз перебувають на фронті, в зоні бойових дій. Постійні переживан

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Як правильно увійти до IT. Коли немає роботи чи думаєте, що не є компетентними для посади

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання. Джуна важче конкурувати на ринку за місце в компанії. З початку 2022 року кількість вільних вакансій зменшилась на 56%, а обсяг резюме на біржах зріс на 23%. Редакція Комп'ютерної Академії IT STEP ділиться, як стати айтішником з нуля та знайти правильний підхід до професії. Щоб ніколи не залишатися без роботи та практики. Як увійти в IT без досвіду. Крок 1 — вам цікава ніша і ви шу

ШАГ логотип

Програмування

10 комп'ютерних вірусів, які могли бути у твоїй поштовій скриньці

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів.

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів. CryptoLocker Як часто ви заглядаєте до спаму? 2013 року активно в спам ніхто не потрапляв, чим і користувалися зловмисники. На пошту надходив звичайний лист. При відкритті запускався CryptoLocker і шифрував файли на комп'ютері. Ось як виглядає один із документів після атаки вірусу. Дані не

ШАГ логотип

Програмування

Приховати дані криптогаманця? Чи позбутися реклами в Інтернеті? Анонімність без знань програмування від Linux

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона!

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона! Те саме і в Інтернеті. Докучливі cookies, через які після перегляду рюкзаків у магазині на кожному сайті одна реклама із рюкзаками. Або побоювання, що з Binance вкрадуть гроші, і треба швидше думати про холодний гаманець. Та й той не досконалий. Скрізь, де б ви не залишили дані або не відвідали сайт, ваші сліди залишилися в с

ШАГ логотип