Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Чому не всі бажаючі можуть стати програмістами?

29.04.2021

233 перегляда

Інтерес до IT-професій зростає з кожним днем. Однією з явних причин можна назвати - в середньому високі зарплати незалежно від регіону. У зв'язку з цим безліч людей приходять в професію не тому що їм цікаво програмування, а через гроші. Через такого підходу багато розчаровуються в професії, спробувавши освоїти її за пару-трійку місяців.

Чому не можна навчитися програмуванню за кілька місяців?

Сферу програмування можна умовно поділити на дві частини: ті, хто отримав профільну освіту і «самоучки». За статистикою, тих, хто самостійно навчався всім тонкощам роботи з кодом в рази менше. Чому так?

Згідно з даними найбільшої платформи Coursera з почали курси програмування людей до самого кінця доходять не більше 6%. «Самоосвіта» ж призводить до успіху ще менший відсоток людей.

Фахівці в сфері відзначають, що для «комфортного» старту в професії необхідно фундаментальну освіту терміном від 2,5 років. При такому терміні навчання людина може розраховувати лише на статус Junior - це відповідає звичному розумінню стажера з відповідною зарплатою.

До досягнення middle рівня необхідно витратити ще рік, а для senior - доведеться ще близько 2-3 років доводити свої навички на багатьох проектах і брати на себе різні обов'язки крім «кодинга».

Як стати програмістом?

Як і в будь-який інший професії в першу чергу за людину говорить бажання. Досвідчені програмісти відзначають, що на перших порах їх мотиватором були зовсім не матеріальні блага, а бажання розвиватися в сфері та правильне планування.


Для бажаючих стати програмістами є кілька варіантів старту:

  • Отримання профільної освіти у вищому навчальному закладі. У середовищі професіоналів часто зустрічаються суперечки з цього приводу. Як проблеми виділяють неактуальність освітніх програм, так як сфера зовсім нова і практично щодня розвивається.
     
  • Самоосвіта. Як зазначалося вище, «самоучок» у віці від 25 років у професії вкрай мало. Це пов'язано з тим, що для досягнення прийнятного рівня початківцю потрібно щодня вивчати теорію, практикуватися. За статистикою, з які вирішили самостійно навчитися програмувати, до своєї мети доходять лише 0,5%.
     
  • Онлайн-освіта. Існують десятки і сотні російських онлайн-шкіл. Практично кожна з них обіцяє випустити готових до роботи фахівців. Однак, як розповідають здобувачі, отриманих на курсах навичок часто недостатньо, щоб влаштуватися на роботу.
     
  • Офлайн-освіту на спеціалізованих курсах. Навчання оффлайн дозволяє максимально зануритися в освітній процес, при цьому в рамках курсу подається тільки необхідна інформація без всього, що притаманне ВУЗівської моделі. Навчання триває 2,5 року і за цей час ви освоїте всі аспекти сучасного програмування, дізнаєтеся, як розвиватися в професії, вивчіть кілька актуальних мов програмування. По закінченню навчання з отриманими навичками ви зможете без проблем претендувати на вакансію Junior-програміста практично в будь-який IT-компанії.


Комп'ютерна Академія IT STEP пропонує ознайомиться з програмою навчання "Розробка програмного забезпечення" за посиланням.

Старт занять зовсім скоро!Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT STEP

Освіта для дітей

15 млн гривень виділено для навчання дітей військовослужбовців у приватних школах

Подати заявку на безкоштовне навчання можна до 17 жовтня

За даними Генштабу ЗСУ станом на 1 вересня в Україні постраждали понад 2405 закладів освіти, з них 270 – повністю зруйновані. Це викликало переповненість навчальних класів на початку навчального року у багатьох школах країни, особливо в західних та центральних областях, куди було переміщено найбільша кількість сімей з дітьми шкільного віку зі всієї України. Психологи вважають, що однією з найбільш психологічно-вразливою категорією учнів наразі є діти військовослужбовців, що зараз перебувають на фронті, в зоні бойових дій. Постійні переживан

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Як правильно увійти до IT. Коли немає роботи чи думаєте, що не є компетентними для посади

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання. Джуна важче конкурувати на ринку за місце в компанії. З початку 2022 року кількість вільних вакансій зменшилась на 56%, а обсяг резюме на біржах зріс на 23%. Редакція Комп'ютерної Академії IT STEP ділиться, як стати айтішником з нуля та знайти правильний підхід до професії. Щоб ніколи не залишатися без роботи та практики. Як увійти в IT без досвіду. Крок 1 — вам цікава ніша і ви шу

ШАГ логотип

Програмування

10 комп'ютерних вірусів, які могли бути у твоїй поштовій скриньці

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів.

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів. CryptoLocker Як часто ви заглядаєте до спаму? 2013 року активно в спам ніхто не потрапляв, чим і користувалися зловмисники. На пошту надходив звичайний лист. При відкритті запускався CryptoLocker і шифрував файли на комп'ютері. Ось як виглядає один із документів після атаки вірусу. Дані не

ШАГ логотип

Програмування

Приховати дані криптогаманця? Чи позбутися реклами в Інтернеті? Анонімність без знань програмування від Linux

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона!

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона! Те саме і в Інтернеті. Докучливі cookies, через які після перегляду рюкзаків у магазині на кожному сайті одна реклама із рюкзаками. Або побоювання, що з Binance вкрадуть гроші, і треба швидше думати про холодний гаманець. Та й той не досконалий. Скрізь, де б ви не залишили дані або не відвідали сайт, ваші сліди залишилися в с

ШАГ логотип