Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Мови програмування, на яких написані популярні комп'ютерні ігри

29.03.2021

188 переглядів

Індустрія комп'ютерних ігор (розробка, видання та просування ігор) - одна з галузей комп'ютерних технологій, які розвиваються шаленими темпами. Число геймерів зростає (2,7 млрд гравців у 2020 році), а сам геймінг стає високооплачуваною професією. 

Зрозуміло, що за кожною великою грою стоїть ціла команда програмістів, які вносять істотний внесок в кінцевий продукт. У даній статті ми розказуємо про декілька найпопулярніших мов програмування, які використовувались та використовуються досі для створення комп'ютерних ігор.

 

Мова С

Мова С досі залишається однією з найпопулярніших мов програмування через свою відносну простоту і чітку структуру. Компанія id Software використовувала С для створення гри Doom, вперше випущену в 1993 році.

Doom була названа найвпливовішою FPS-грою, ставши прообразом багатьох інших ігор від першої особи та 3D-ігор в загальному. За приблизними оцінками Doom набрав близько 10 мільйонів завантажень в 1995 році.

 

С++

Мова С++ використовували для створення багатьох сучасних операційних систем, софта, ігор та ігрових движків. Завдяки її гнучкості, ігри можна відносно нескладно перенести з ПК на консолі і в зворотному напрямку. Однією з найпопулярніших ігор, написаних на С ++, є World of Warcraft.

 

З моменту запуску було продано 14 мільйонів копій. На вікі по WoW (World of Warcraft) міститься понад 100 000 статей.

Інші ігри, створенні на С++:

 • Counter-Strike
 • King Quest
 • Starcraft
 • Warcraft III
 • Football Pro
 • Master of Orion III
 • Maplestory
 • Invictus

 

C#

Розроблений компанією Microsoft в 2000 році, С# став досить популярний серед розробників ігор. Движок Unity, широко використовуваний при створенні ігор для ПК, консолей і мобільних пристроїв, написаний переважно на С#. Одна з найпомітніших ігор в даному класі - Angry Birds.

 

Angry Birds знаходиться на третьому місці за популярністю серед всіх гри для iOS всіх часів, відразу за Candy Crush Saga і Fruit Ninja. Вартість розробки першої версії гри склала близько $ 140 000, що є дуже скромним числом в своєму роді. Чотири людини працювали над грою сумарно близько восьми місяців.

Серед інших ігор, створених на C#:

 • Hearthstone
 • Stardew Valley
 • Cuphead
 • Osiris: New Dawn

 

Java

Java є в деякому роді родичем C#. Вони розвиваються під впливом одна одної, обидві мають збирачі сміття і об'єктно-орієнтовані. Але Java спочатку позиціонується як платформонезалежна мова, що означає, що вона (за задумом) працює абсолютно однаково на всіх пристроях. Історії успішних ігор, написаних на Java, включають в себе RuneScape і Minecraft.
 

Minecraft - друга найбільш продавана гра в світі. Альфа-версія гри була створена всього за 6 днів та спочатку називалася «Cave Game».

Також на Java створенні такі ігри:

 • Tom Clancy’s Politika
 • Runescape
 • Powder Game
 • Star Wars Galaxies
 • Roboforge

 

Прийняття рішення про ігровий движок та його мову (мови) програмування часто є першим кроком у створенні гри. Це рішення вплине на багато аспектів самої гри, наприклад, на якій платформі вона працює, як вона виглядає, її ефективність та продуктивність.

При створенні сучасних ігор практикують використання декількох різних мов програмування, що дозволяє залучити в процес створення гри велику кількість спеціалістів з ІТ-сфери. Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT STEP

Освіта для дітей

15 млн гривень виділено для навчання дітей військовослужбовців у приватних школах

Подати заявку на безкоштовне навчання можна до 17 жовтня

За даними Генштабу ЗСУ станом на 1 вересня в Україні постраждали понад 2405 закладів освіти, з них 270 – повністю зруйновані. Це викликало переповненість навчальних класів на початку навчального року у багатьох школах країни, особливо в західних та центральних областях, куди було переміщено найбільша кількість сімей з дітьми шкільного віку зі всієї України. Психологи вважають, що однією з найбільш психологічно-вразливою категорією учнів наразі є діти військовослужбовців, що зараз перебувають на фронті, в зоні бойових дій. Постійні переживан

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Як правильно увійти до IT. Коли немає роботи чи думаєте, що не є компетентними для посади

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання. Джуна важче конкурувати на ринку за місце в компанії. З початку 2022 року кількість вільних вакансій зменшилась на 56%, а обсяг резюме на біржах зріс на 23%. Редакція Комп'ютерної Академії IT STEP ділиться, як стати айтішником з нуля та знайти правильний підхід до професії. Щоб ніколи не залишатися без роботи та практики. Як увійти в IT без досвіду. Крок 1 — вам цікава ніша і ви шу

ШАГ логотип

Програмування

10 комп'ютерних вірусів, які могли бути у твоїй поштовій скриньці

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів.

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів. CryptoLocker Як часто ви заглядаєте до спаму? 2013 року активно в спам ніхто не потрапляв, чим і користувалися зловмисники. На пошту надходив звичайний лист. При відкритті запускався CryptoLocker і шифрував файли на комп'ютері. Ось як виглядає один із документів після атаки вірусу. Дані не

ШАГ логотип

Програмування

Приховати дані криптогаманця? Чи позбутися реклами в Інтернеті? Анонімність без знань програмування від Linux

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона!

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона! Те саме і в Інтернеті. Докучливі cookies, через які після перегляду рюкзаків у магазині на кожному сайті одна реклама із рюкзаками. Або побоювання, що з Binance вкрадуть гроші, і треба швидше думати про холодний гаманець. Та й той не досконалий. Скрізь, де б ви не залишили дані або не відвідали сайт, ваші сліди залишилися в с

ШАГ логотип