Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як взаємодію дітей з гаджетами зробити найбільш безпечною?

25.03.2021

78 переглядів

Чи можна забороняти дітям користуватися комп'ютером та іншими пристроями?

 

Багато батьків стурбовані тим, що регулярне спілкування дітей з гаджетами погано впливає на зір, поставу і відволікає їх від того, що, є дійсно важливим: уроки, додаткові заняття, живе спілкування з друзями і т.д. Тому час від часу батьки йдуть на крайні заходи: забирають смартфони, забороняють грати, карають, відключаючи інтернет. Але, на жаль, такий підхід до проблеми може все тільки погіршити. Адже дитина, якщо їй, наприклад, складно виконувати домашні завдання, все одно буде відволікатися. І потім, прийшовши до школу або в гості до свого друга, все одно знайде спосіб і пограти, і «позависати» в інтернеті як на комп'ютері, так і на смартфоні.

 

Крім того, не даючи дітям смартфонів, планшетів, ноутбуків і інших пристроїв, можна порушити процес їх соціалізації. Однолітки, у яких така техніка є, можуть грубо поводитися з тим, у кого її немає. Що в результаті призводить і до розвитку комплексів у дитини, і до замикання в собі.

 

Звичайно, потрібно стежити за тим, чим цікавляться діти, які сайти вони відвідують, скільки годин на день грають. Однак в цьому питанні варто проявляти делікатність, щоб не втратити їхню довіру і бажання розповідати вам про свої захоплення.

 

Як убезпечити здоров'я дітей, які проводять багато часу за комп'ютером?

 

У коронавірусному світі, коли уроки і додаткові заняття перекочували в online-простір, це питання стало особливо актуальним.

Треба правильно обладнати робоче місце дитини:

  • Стілець і стіл повинні підходити за ростом;
  • Природне світло повинно падати з лівого боку;
  • Відстань від комп'ютера - приблизно 60-70 сантиметрів;
  • Важливо часто провітрювати кімнату і мати зволожувач повітря для створення найбільш комфортної в приміщенні з комп'ютером атмосфери.

 

Регулярні розминки і прогулянки допомагають зберігати здоров'я

 

Крім правильно обладнаного робочого місця, потрібно стежити і за тим, щоб кожні півгодини (ну або хоча б кожну годину) дитина вставала, ходила і розминалася.

 

Але як бути з дітьми, яких складно вмовити зробити зарядку? В цьому випадку потрібно спробувати зацікавити дитину і показати пару нескладних рухів, які нагадають йому його улюблених персонажів фільмів або мультфільмів (якщо дитині років 7-8, можна привести в приклад цілий блок серій "Смішариків" про спорт). Можливо, після цього він почне робити розминку сам. Адже його ж улюблені герої роблять, значить і він не повинен відставати від них :)

 

А ще дуже важливо, щоб діти більше часу проводили на свіжому повітрі. На вулиці вони багато рухаються, грають в різні активні ігри. Це позитивно впливає на поставу і очі, які в цей час можуть відпочити від впливу комп'ютера і інших гаджетів.

 

До речі, діти, які часом багато спілкуються в мережі, не стають менш комунікабельними в життя. Навпаки, обговорюючи якусь тему віртуально, вони можуть продовжити обговорювати її так само енергійно при особистій зустрічі.

Безпечний контент = здорова психіка дитини

 

На сьогоднішній день із небезпечним контентом можна зіткнутися абсолютно на будь-якому сайті. Спеціально для цього існує батьківський контроль - програма, яка обмежує негативний вплив на дитину. Завдяки їй, у вільному доступі для своїх дітей ви зможете залишити тільки ті сайти, які, на ваш погляд, є безпечними.

 

Навчання за допомогою комп'ютерних ігор

 

Звичайно, взаємодія дітей з комп'ютером (або іншими гаджетами) не повинна переростати в залежність. Але що робити, якщо дитину все-таки захопили комп'ютерні ігри і ніяк не виходить переключити його увагу на інші заняття? У цій ситуації дитині важливо показати, що за допомогою ігор можна не тільки розважатися, але й утворюватися.

 

Наприклад, в IT STEP Academy для дітей розроблена велика цікава навчальна програма з підготовки дітей до майбутнього. У Малій Комп'ютерній Академії ваша дитина буде не тільки створювати різні проекти, але і спілкуватися з іншими хлопцями, зацікавленими в тій же темі, що і він сам. Він буде постійно взаємодіяти з іншими одногрупниками, вчитися працювати в команді, освоювати різні програми, здобувати навички, які обов'язково будуть корисні для нього в майбутньому.

 

І, найголовніше, вашій дитині сподобається вчитися. Адже кожен пройдений теоретичний блок буде закріплюватися практикою, де хлопці зможуть відчути себе справжніми IT-фахівцями. Вони навчаться створювати тривимірні ігри в програмі Kodu GameLab, розберуться в основах програмування з використанням програми Scratch (в якій можна розробляти прості ігри-платформери і створювати мультиплікацію), будуть програмувати на мові Python, навчаться робототехніці з використанням LEGO і проектування віртуальних світів. Отже якщо побачите, що ваша дитина вже досить довго грає в «Minecraft», не поспішайте її обмежувати. Може в цей самий момент вона програмує :) А різні комп'ютерні ігри для нього тепер - це майданчики для тренування навичок.

 

Навички, які з'являться у вашої дитини після закінчення програми Малої Комп'ютерної Академії

 

Мала Комп'ютерна Академія існує вже досить давно. Тому ми знаємо, як слід навчати дітей, щоб кожне заняття було для них цікавим. І щоб батьки не шкодували про витрачені на курси засобах.

 

Ми вважаємо, що одним з важливих результатів після закінчення навчання є вибір самою дитиною того IT-напрямку, який виявилася для нього найбільш цікавим, а значить і найбільш перспективним. Можливо, це той самий вибір, який в майбутньому допоможе йому побудувати успішну кар'єру в будь-якій сфері.

 

Крім того, на заняттях в Академії діти отримують навички, які знадобляться їм і в школі. Наприклад, після навчання на курсах дитина буде розглядати комп'ютер не як предмет для розваги, а як пристрій, що допомагає в навчанні, і інструмент інтелектуального розвитку і творчого самовираження. На курсах вона навчиться бути більш усвідомленим і уважним. Буде не тільки створювати комп'ютерні ігри з використанням передового програмного забезпечення, але і розробляти web-проекти (починаючи з дизайну і закінчуючи запуском повноцінного сайту), розбиратися в сучасних тенденціях робототехніки, проектувати гаджети для розумного будинку, створювати анімацію, мультфільми, 3D-об'єкти для роздруківки на 3D-принтерах і багато іншого.

 

Тому, якщо ви розумієте, що ваші діти часто грають і проводять багато часу в інтернеті, не поспішайте панікувати. Запропонуйте їм поглянути на сферу IT з точки зору програмістів, розробників ігор, web-сайтів, графічних дизайнерів і т.д., щоб перетворити їх інтерес до комп'ютерів і гаджетам в корисні навички. У навчальній програмі Малої Комп'ютерної Академії є безліч різних IT-напрямків, серед яких обов'язково знайдеться той, що буде до душі вашій дитині.Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT STEP

Програмування

10 комп'ютерних вірусів, які могли бути у твоїй поштовій скриньці

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів.

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів. CryptoLocker Як часто ви заглядаєте до спаму? 2013 року активно в спам ніхто не потрапляв, чим і користувалися зловмисники. На пошту надходив звичайний лист. При відкритті запускався CryptoLocker і шифрував файли на комп'ютері. Ось як виглядає один із документів після атаки вірусу. Дані не

ШАГ логотип

Програмування

Приховати дані криптогаманця? Чи позбутися реклами в Інтернеті? Анонімність без знань програмування від Linux

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона!

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона! Те саме і в Інтернеті. Докучливі cookies, через які після перегляду рюкзаків у магазині на кожному сайті одна реклама із рюкзаками. Або побоювання, що з Binance вкрадуть гроші, і треба швидше думати про холодний гаманець. Та й той не досконалий. Скрізь, де б ви не залишили дані або не відвідали сайт, ваші сліди залишилися в с

ШАГ логотип

Програмування

Через ці 5 міфів про програмістів ви могли так і не увійти в IT

Тепер я знаю, що хороший програміст не сидить по 16 годин за комп'ютером, більше спілкується і не вчить математики на рівні Рене Декарта та інших шкільних професорів.

Пише один з учнів Комп’ютерної Академії IT STEP: «Тепер я знаю, що хороший програміст не сидить по 16 годин за комп'ютером, більше спілкується і не вчить математики на рівні Рене Декарта та інших шкільних професорів. Більше того, у технічному програмуванні працюють жінки на рівних із бородатими мужиками у светрах із плямами кави. Я такий самий новачок у програмуванні, як і ви. І ділюся тим, що дізнався з форумів, чатів та реальних прикладів.» Хороший розробник працює, скільки йому потрібно При слові «програміст» у голові виникала картинка

ШАГ логотип

Маркетинг

Тим, хто хоче навчитися продавати: що таке маркетингова стратегія та як вона допомагає бізнесу

Ця стаття не претендує на звання: інструкція зі створення бізнес-стратегії. Ми навмисно не використовуємо такі терміни, як LTV або ROI. Якщо ви вже розібралися і хочете пояснити другу, колезі, клієнту, покажіть цю статтю.

Тим, хто хоче навчитися продавати: що таке маркетингова стратегія та як вона допомагає бізнесу Ця стаття не претендує на звання: інструкція зі створення бізнес-стратегії. Ми навмисно не використовуємо такі терміни, як LTV або ROI. Якщо ви вже розібралися і хочете пояснити другу, колезі, клієнту, покажіть цю статтю. Що таке маркетингова стратегія для бізнесу Уявіть ситуацію: двоє підприємців вирішили заробити на громадському харчуванні. У різних районах міста відкривається лавка із фастфудом. Перша крамниця витратила 200 тисяч гривень на о

ШАГ логотип