Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Старт навчання в IT Step School 01.09.2025!

61

днів

04

годин

14

хвилин

Дізнатись більше!
ШАГ логотип

Через ці 5 міфів про програмістів ви могли так і не увійти в IT

ITSTEP Academy

16.09.2022

12522 перегляда

Пише один з учнів Академії ITSTEP:

«Тепер я знаю, що хороший програміст не сидить по 16 годин за комп'ютером, більше спілкується і не вчить математики на рівні Рене Декарта та інших шкільних професорів. Більше того, у технічному програмуванні працюють жінки на рівних із бородатими мужиками у светрах із плямами кави.

Я такий самий новачок у програмуванні, як і ви. І ділюся тим, що дізнався з форумів, чатів та реальних прикладів.»

Хороший розробник працює, скільки йому потрібно

При слові «програміст» у голові виникала картинка: хлопець чи дівчина із заспаними очима, енергетиком у руках (пляшки 2-3 лежить десь під столом), 2 години ночі. І лише робота: цифри та коди по колу. Але це не так.

Я звернувся до колег на DOU та Хабр. І серед 150 коментарів дізнався правду про програмістів. Вони витрачають у середньому 4-8 годин на розумову роботу, спілкування в команді та узгодження проектів. Решта часу – відпочинок, навчання, хобі.

Є 2 причини, чому виник стереотип про цілодобову роботу:

  • Фрілансер хоче більшого, тому бере на себе занадто і працює по 16-18 годин на день. Це його вибір. Вибирайте інший шлях та працюйте менше.

  • Програміст влаштувався у компанію, де не поважають співробітників, а хочуть лише результатів. Люди для них —перегоряючий ресурс, який замінять іншими кандидатами. До таких краще ніколи не потрапляти.

Але у 90% випадків не так. Компанії працюють за методикою Agile, де шанують людину, а не машинні здібності. А над проектами працює команда. Робота здається поетапно. Навантаження розподіляється рівномірно, а програміст не сидить добу за одним завданням, поки його не виконає.

Програмісти спілкуються з людьми, а не з комп'ютером за зачиненими дверима

Якби перший міф виявився правдою, то цей — його наслідок. Але програмісти люблять жартувати та спілкуватися. Інтровертів та соціопатів менше, ніж стереотипів у Мережі.

Як уявляємо програміста: замкнутий у собі, неохоче йде на контакт із зовнішнім світом. Уникає тусовок, постійно говорить лише про роботу. Тепер подивіться на цього щасливого хлопця. Напевно вже написав пару коментарів на DOU і піде з друзями відпочивати після роботи.

Так, він багато часу віч-на-віч з комп'ютером. Однак не слід забувати, що спілкування з людьми — не профіль розробника, хоча частина робочого дня спілкується з колегами. Він працює із людьми, а не цифрами.

Програмістові-інтроверту з низькою самооцінкою складніше:

  1. не вдається знайти роботу — провалив співбесіду;

  2. працювати в команді не виходить — не знаю, що робити. Як зрозуміти колег, що говорити, і як не накосячити.

  3. керівник проекту не прийняв роботу. Ну, все, я більше не програміст.

Професія програміста як бойової мовчазної одиниці вже не існує. Керівники шукають командних гравців: ініціативних та товариських, які визнають помилки та працюють над їх усуненням. Такі швидше навчаються, переймаючи досвід колег. І скільки заробляє програміст, залежить як від технічних навичок, так і від уміння спілкуватися: хоча б пояснити, чому людина має рацію чи мислить інакше.

Якщо нема з ким спілкуватися під час та після роботи — знайдіть альтернативи. Пишіть  в блог на Хабре або у спільнотах. Дзвонити та розмовляти зовсім необов'язково.

Розробник не вчить академічний курс з алгебри та геометрії

Поширена думка: «В ІТ немає місця гуманітаріям. Потрібно знати математику, щоб увійти у сферу та заробляти, а не сидіти без діла». І це черговий міф про програмістів.

Тема про математику зібрала на DOU 637 коментарів. І ось головні думки:

  • Рівень математики залежить від завдань. Чим більше прикладних (наприклад, налагодження продукту) – тим рідше використовують матч. Для системних завдань частіше затребувана математика.

  • Головне для програміста – логіка. Допоможе побудувати алгоритм (ланцюжок дій) і перетворити його на код, який працюватиме для людини. Саме це важливо, а не зубрити теореми та формули з алгебри.

  • Математика потрібна в нішах, пов’язаних з алгоритмами. Криптографія, штучний інтелект, GameDev. Все будується на ланцюжку математичних дій, які виконує комп'ютер.

Не бійтеся цієї страшилки новачків. За комп'ютером не сидять академіки та професори математики. І не женуться за Нобелівською премією.

Людина вирішує завдання. А в міру її виконання вчить теми математики та фізики, які потрібні зараз, у моменті. Знання відкладаються поступово. І через 2-3 роки гуманітарій скаже: «Я увійшов до IT без математичної освіти. І що?»

Кодер працює над кодом, програміст над проектом

Вікіпедія собі суперечить. У заголовку терміни ставлять до одного ряду, та розповідають, що поняття плутають.

Далекі у програмуванні люди вважають, що робота програмістів – писати код. А хороший програміст — написав більше за менший час. І це також міф.

Уявіть, що ви розробляєте Instagram. Аудиторії важливо:

  • Щоб повідомлення друзям надсилалися без затримок.

  • Можна відпочити, подивитися цікаві та веселі акаунти.

  • Завантажити контент. Показати оточуючим та отримати фідбек.

Код не задовольняє жодну з тисяч потреб користувачів. Це інструмент у руках програміста. Тому програміст думає не про код, а про те, як за допомогою цього інструменту вирішити конкретні проблеми.

Заробітна плата збільшується пропорційно до впливу співробітника на результат. Програміст розробляє архітектуру, ланцюжки дій, аналізує потреби аудиторії та відповідає питанням: «Як мій продукт допоможе споживачеві чи клієнту».

Програміст продумає систему. І напише код, якщо потрібно. А кодер занурений лише у інструмент.

Жінка-розробник не гірша за чоловіка

У суспільстві склався стереотип, що жінка має народжувати, виховувати дитину та ходити на шкільні збори. Жінкам відмовляють у роботі програмістом, віддаючи перевагу чоловікам. А якщо і працює, то HR-менеджером чи рекрутером.

І така думка відстала від реальної практики.

Журналісти DOU зібрали статистику про жінок в ІТ з 2011 по 2020 рік. Результати — на деяких технічних посадах (серед дизайнерів, аналітиків, менеджерів проектів) частка жінок за останні три роки збільшилася до 40-50%.

Статистика репортажу Dou.ua

У ITSTEP не вважають, що у конкретного гендера переваги у технічному IT. Чоловіки працюють так само, як і жінки. Головне, щоб було цікаво самій людині. З нею просто працювати, спілкуватися та домовлятися. І результати приголомшливі.

А як є бажання і мотивації працювати, то можна і президентом стати. Як чоловікові, так і жінкам.

Випускники Академії ITSTEP підтверджують: програмування – це велика тусовка однодумців. А все, що говорять у мережі – діліть на 10 і не сприймайте всерйоз.

Вони не слухали міфи та плітки в Мережі, а спробували. І в них вийшло.

Страшно розпочати в IT? Переходьте за посиланням, де розповідаємо, що таке справжнє програмування. Переконайтеся, що все не так складно, коли вас підтримують колеги та досвідчені викладачі-практики.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Освіта для дорослих

Дизайн

Зарплата дизайнерів в Україні: аналітика 2025 року | Блог ITSTEP

Дізнайтеся, скільки заробляють дизайнери в Україні у 2025 році. Порівнюємо зарплати UX/UI, графічних, 3D, інтер’єрних дизайнерів. Поради для початківців

Скільки заробляють дизайнери в Україні у 2025 році У 2025 році професія дизайнера продовжує стрімко розвиватися й привертати все більше уваги — як серед молоді, так і серед тих, хто вирішив змінити сферу діяльності. Однією з головних тем, яка викликає найбільший інтерес, є рівень доходів дизайнерів. У соцмережах активно діляться цифрами, у телеграм-каналах — вакансіями з привабливими умовами, а на курсах обіцяють високу зарплату вже через пів року навчання. Чому ж усі так активно обговорюють зарплати дизайнерів? По-перше, це одна з небагатьо

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Менеджмент

Маркетинг

Участь маркетолога IT Step Academy в м. Біла Церква у міжнародній науково-практичній конференції

🎓 IT Step Academy на міжнародній конференції! Маркетолог Анастасія Ільїна представила доповідь про роль брендингу в сталому розвитку бізнесу на Міжнародній науково-практичній конференції у Білоцерківському НАУ. Тема виступу: «Брендинг як запорука сталого бізнесу та ефективна інвестиція в сучасних умовах». 👉 Дізнайтесь, як бренди адаптуються до цифрових трансформацій, використовують AI і будують довіру в нову епоху економіки.

5–6 червня 2025 року маркетолог IT Step Academy (м. Біла Церква) Ільїна Анастасія Георгіївна взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Фінанси, маркетинг, менеджмент, економіка: сталі рішення та цифрові трансформації», яка проходила на базі Білоцерківського національного аграрного університету. У рамках роботи панельної дискусії №2 «Маркетинг: сталі практики та цифрові трансформації» Анастасія Георгіївна представила доповідь на тему: 📌 «Брендинг як запорука сталого бізнесу та ефективна інвестиція в сучасних умовах» У сво

ШАГ логотип

Освіта для дітей

🔔 Раннє бронювання – знижка 7% до 20.07.2025! 🔔

Хочете, щоб ваша дитина зробила перші кроки в IT або продовжила розвиток у сфері технологій з найкращими викладачами та сучасними програмами? 🌟 IT Step Academy у Білій Церкві оголошує ранній набір на 2025-2026 навчальний рік зі знижкою 10% до 15 червня!

Хочете, щоб ваша дитина зробила перші кроки в IT або продовжила розвиток у сфері технологій з найкращими викладачами та сучасними програмами?   🌟 IT Step Academy у Білій Церкві оголошує ранній набір на 2025-2026 навчальний рік зі знижкою 7% до 20 липня 2025 року!   👧👦 Програми, які змінюють майбутнє:   💻 Мала комп’ютерна академія (9–14 років) 🔹 Візуальне програмування 🔹 Створення ігор, сайтів, 3D 🔹 Робота з AI і мультимедіа   🚀 IT Start (7–9 років) 🔹 Знайомство з ІТ з нуля 🔹 Цифрова грамотність, дизайн, ігри 🔹 Весело, доступно, результат

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Програмування

Мережі та кібербезпека

📈 Прогнози зростання та дефіциту ІТ-спеціалістів

Глобальний дефіцит талантів: За даними звіту Korn Ferry, до 2030 року у світі може не вистачати до 85 мільйонів кваліфікованих працівників, що призведе до втрат у розмірі $8,5 трильйона через нереалізований прибуток. (kornferry.com)

• Глобальний дефіцит талантів: За даними звіту Korn Ferry, до 2030 року у світі може не вистачати до 85 мільйонів кваліфікованих працівників, що призведе до втрат у розмірі $8,5 трильйона через нереалізований прибуток. (kornferry.com)  • Нестача проєктних фахівців: За даними Project Management Institute, до 2035 року буде потрібно до 30 мільйонів нових спеціалістів з управління проєктами, особливо у сферах ІТ, будівництва та охорони здоров’я. (pmi.org)  • Зростання попиту на ІТ-професії в Європі: Прогноз Cedefop свідчить про стійке зростання зайнятості висококваліфіковани

ШАГ логотип

Встигніть 🔥

запрошуємо дітей 5-11 класів на навчання в IT Step School з 1 вересня 2025 року!

Детальніше

Увага🔥🔥🔥

Сучасна школа для учнів 5-11 класів із поглибленим вивченням IT та мов. Приєднуйтесь до IT STEP School у Білій Церкві вже сьогодні!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності