В якій компанії ви зараз працюєте?
Працюю Backend-розробником в компанії «SheepFish». У своїй роботі використовую фреймворк Laravel для розробки веб-додатків на PHP. Я забезпечую розробку серверної частини сайтів, різних застосунків.
Що входить у ваші обов'язки?
Займаюсь розробкою усієї логіки - від продумання архітектури застосунка сайту до його реалізації. Тобто, це та частина, яку ми не бачимо на web-ресурсі - від авторизації, верифікації, реєстрації, підключення до платіжних систем тощо.
В яких проєктах ви брали участь?
Досвід роботи в ІТ вже більше року. У мене було дуже багато проєктів на фрілансі - розробляв лендінг сторінки, застосунки для різних підприємств у Білій Церкві. Це й фіксинги застосунків на IOS та Android тощо. Замовники в мене були раніше лише з України, а зараз із США та Європи.
Розкажіть про найскладніший та найяскравіший проєкт, яким ви пишаєтесь.
Про багато проектів, на жаль, я не можу розповісти через комерційну таємницю. Один з цікавих публічних проєктів була розробка мобільного застосунку Vetus Map для пошуківців для любителів історії.
Яку роль в вашому житті відіграла Академія ITSTEP?
Мені давно хотілось розпочати навчання в ІТ. В місті не було спеціалізованих закладів. У 2020 році відрилась філія IT Step у Білій Церкві. Було дуже цікаво, тому поступив на навчання. Через пів року зникає азарт, але бажання навчатись й мотивація залишились.
Академія IT Step допомогла мені навчитись систематизувати роботу. В тебе є задачі і є час, щоб зробити проєкт. Ця систематизація дала зрозуміти, що ти повинен робити роботу якісно та вкладатись у дедлайни.
Програмування - це така річ, яка виховує твою посидючість та дисципліну. І ти розумієш, що нічого не буває швидко й легко. Цим мені розробка й подобається. Програмування - це не про гроші. Коли людина йде в професію заради грошей, то це умовно як любов без любові.
Програмування - це для мене режим the God Mod. Тобто, коли ні з чого ти можеш зробити все. Тобі потрібен лише комп’ютер і фантазія. Наприклад, мені потрібен лише ноут-бук та стілець, щоб створити будь-який застосунок на Android, який умовно буде рахувати комунальні послуги, або написати сайт - і його продати. Це режим творця. Від цього я отримує задоволення.
Що ви можете порадити студентам, які зараз навчаються в Академії?
Хочу побажати студентам, аби вони були терплячими. Важливо, щоб вони визначитись, яка дисципліна їм найбільше подобається - і в ній розвиватись. Не розраховувати, що тобі все дадуть і розжують. Потрібно дуже багато вчитись самому.
Обов’язково необхідно вчити англійську мову, без неї зараз нікуди. І, звісно ж, працювати постійно. У мене золоте правило: краще працювати по-дві години на день, ніж 5 годин на вихідні.